A Fanatec CSP V3 is jó pedál, de vannak ennél is jobbak. Sikerült beszereznem egy SRA pedál készletet, felépítésben hasonló a Heusinkveld/BJ Simracing/DC simracing pedálokhoz. 3mm vastag rozsdamentes acélból készült, így elképesztően merevek a pedálok. A fékpedálon kis dobozban Leo Bodnar loadcell erősítő lóg, a nagyobbik doboz meg Arduino-t rejt, ezzel lehet PC-hez csatlakoztani, amin egy általános 3 tengelyes játékvezérlőként jelenik meg. Beszerelés előtt:
Az Atesz állványra felszerelve gyorsan ki is próbáltam, kalibráció után már a Raceroom-ban állítottam át az új pedálokra a vezérlést. Minden nagyon szép és minden nagyon jó, kivéve, hogy amikor a DD1-et bekapcsoltam, a pedálelektronikája összeszedett egy zavart amitől a gázpedál jele 3..5 mp-enként ugrott hirtelen 20...30%-ot.
A zavar megszüntetésére eldöntöttem, hogy MDF lapokkal elszigetelem a pedálokat az állványtól.
Elkezdtem fúrni, faragni:
Ha már MDF lap, akkor a nagy shakernek is csináltam helyet, mert annak se árt, ha fémesen nincs az állványra kötve.
Csavar vásárlás után a pedálok felkerültek az MDF lapokra:
Az MDF lapokkal együtt meg a helyére:
Első teszt után öröm. Ugyan minimálisan megmaradt a zavar, de egyáltalán nem olyan mértékben, hogy az befolyásoljon bármit is. Második nekifutásra elkezdtem állítgatni a pedál mechanikáján. Na itt jött az újabb probléma, kalibrálás után is a szimulátorokban alsó és felső deadzone-t kellett állítani a pedálokra. Plusz a pedálok jelleggörbéjével sem voltam megelégedve.
Az Arduino-s megoldás hátránya a testreszabhatóság hiánya:
Elkezdtem keresni olyan pedál vezérlőt aminek a drivere jól testreszabható és meg is lehet külön vásárolni. Pár óra internet böngészés után a Racewerk pedáljainak a vezérlőjére találtam, ami megfelelt a kivánalmaimnak:
Itt van teszt magáról a Racewerk S1 Pro pedálról:
Az USB adapter bemutatása:
és az applikáció amivel be lehet kalibrálni és személyre szabni a pedálok karakterisztikáját:
A megrendelés után ez érkezett (bár a működéshez nem tesz hozzá semmit, de még az USB kábelen is Racewerk/RW felirat van):
Már "csak" az USB adapter bekötését kellett visszafejtenem. A nyákot nagyítóval nézegetve arra jutottam, hogy a 8-as érintkezőn van a +5V, a 2-esen és a 15-ösön meg a negatív, ezt méréssel is megerősítettem. A bemeneteken lévő ellenállások és a csatlakozó pontja között rövidzárat keresve a 6-os és 7-es csatlakozópont jött ki mint valamelyik pedálbemenet. Ekkor rákerestem a neten, hogy van-e erről a csatlakozóról lábkiosztás és ezt találtam:
Ugyan ezen az oldalon (https://community.granitedevices.com/t/heusinkveld-sprint-pedals-usb-to-d15-connector/6738/19) a Heusinkveld Sprint pedálok bekötéséről van szó, de kisértetiesen hasonlított erre az USB adapterre is. Valószínűleg Ezek a pedálkészletek mind úgy vannak bekötve, hogy a Simucube bázisra egyszerűen adapter nélkül csatlakoztatni lehessen...
Innen már célzottan a 6-os, 7-es és a 13-as csatlakozókat próbáltam vizsgálni és bizony PC-re csatlakoztatva az adaptert az érintkezőket megfogdosva, a driverben szépen látszott sorban a gáz, kuplung, fék 1%-os kitérése. Innen már csak a pedálok bekötése maradt. Az SRA dobozkáról levágott Arduino, a D-Sub 15-ös csatlakozó a Racewerk USB adapter és a bekötési segédlet:
Készül az összekötő kábel:
Tesztre kész:
Mindhárom pedál jól működik és a végre azt tudja az elektonika/szoftver is amire szükségem van.Az első tesztekről a videó (a kuplung bemenetet jelleggörbével invertálni kellett, mert fordított jel jötta pedáltól):
Update:
A pedál alá rakott nagy shaker így "szól":
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése